Volleyball District Finals Scores/Highlights

By  | 

Sidney, NEB Class B District Finals (Winners advance into state)
B-3 Finals
Sidney def Beatrice (3-0)

(NBC Nebraska Scottsbluff)

B-7 Finals
Northwest def Alliance (3-0)

B-1 Finals
Omaha Skutt Catholic def Bennington (3-0)

B-2 Finals
Waverly def Lexington (3-0)

B-4 Finals
Norris def Omaha Gross Catholic (3-0)

B-5 Finals
Platteview def York (3-0)

B-6 Finals
Omaha Duchesne Academy def Seward (3-0)

B-8 Finals
Hastings def Aurora (3-1)

Class C1 District Finals (Winners advance into state)
C1-6 Finals
Chadron def Malcolm (3-2)

C1-1 Finals
St. Paul def LVSS (3-0)

C1-2 Finals
Wahoo def Omaha Roncalli Catholic (3-0)

C1-3 Finals
Lincoln Lutheran def Ashland-Greenwood (3-0)

C1-4 Finals
Broken Bow def Kearney Catholic (3-1)

C1-5 Finals
Wayne def Chase County (3-1)

C1-7 Finals
Norfolk Catholic def Southern Valley (3-1)

C1-8 Finals
Battle Creek def Syracuse (3-1)

Class C2 District Finals (Winners advance into state)
C2-1 Finals
Hastings St. Cecilia def Bridgeport (3-0)

C2-2 Finals
Superior def Johnson County Central (3-0)

C2-3 Finals
G.I. Central Catholic def Lourdes CC (3-0)

C2-4 Finals
Lutheran High NE def Centura (3-1)

C2-5 Finals
Arcadia/Loup City def Ponca (3-0)

C2-6 Finals
Wisner Pilger def Mead (3-1)

C2-7 Finals
Bishop Neumann def Thayer Central (3-0)

C2-8 Finals
Summerland def South Loup (Callaway-Arnold) (3-0)

Class D1 District Finals (Winners advance into state)
D1-1 Finals
Pleasanton def Sutherland (3-0)

D1-2 Finals
Diller-Odell def Kenesaw (3-0)

D1-3 Finals
CWC def Fullerton (3-1)

D1-4 Finals
Archbishop Bergan def Laurel-Concord-Coleridge (3-0)

D1-5 Finals
Overton def Cambridge (3-1)

D1-6 Finals
Hartington CC def Johnson-Brock (3-2)

D1-7 Finals
Central Valley def Maywood-Hayes Center (3-0)

D1-8 Finals
Humboldt-Table Rock-Steinauer def Humphrey-LHF (3-1)

Class D2 District Finals (Winners advance into state)
D2-4 Finals
Garden County def Twin Loup (3-2)

D2-2 Finals
Wynot def Mullen (3-1)

D2-1 Finals
Lawrence-Nelson def Cody-Kilgore (3-0)

D2-3 Finals
BDS def Exeter-Milligan (3-0)

D2-5 Finals
Humphrey St Francis def Stuart (3-0)

D2-6 Finals
Bertrand def Winside (3-0)

D2-7 Finals
Giltner def Nebraska Christian (3-1)

D2-8 Finals
Falls City SH def Wauneta-Palisade (3-0)